Baş Karakterleri Dört Ayaklı Dostlarımız Olan 5 Kitap

Dört ayaklı dostlarımız sadece evlerimizin ve kalplerimizin baş köşesinde bulunmakla kalmıyor, duygularımızı harekete geçiren ve dünyaya farklı bir gözle bakmamızı sağlayan kitapların, filmlerinde en önemli karakterleri haline geliyor.

Dört ayaklı dostlarımızın baş karakterleri olduğu beş kitabı sizin için derledik. Siz de hem hayvanları hem de kitapları çok seviyorsanız, bu kitaplarla gününüze renk katabilir, aynı zamanda kitap alışverişinizi kitapkoala.com’dan yaparak sokakta bizden daha az şanslı konumda bulunan canlarımızın tedavilerine destek olabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Marley ve Ben

John Grogan’ın çok satan kitabı Marley ve Ben, baş rollerinde Jennifer Aniston ve Owen Wilson’ın oynadığı bir sinema filmine de uyarlandı. Yeni evli bir çiftin hayat serüvenine eşlik eden yaramaz ve sevgi dolu Marley’nin yaşamını konu alan bu kitap, okuyanların yüreğini ısıtırken, hayatlarımızın her aşamasında yanımızda olan köpeklerimizin bu serüvendeki önemli rollerine de ışık tutuyor.

Canım Köpeğim

Bruce Cameron’ın kaleminden çıkan Canım Köpeğim, daha önce hiç köpek sahibi olmamış bir insanın yaşam amacını bulma serüvenini konu ediyor. Duyguları harekete geçiren bu roman, hiç beklenmedik bir anda, bir köpek tarafından hayatı değiştirilen bir insanın hikayesini anlatıyor.

Sen Her Şeydesin

Gwen Cooper tarafından kaleme alınan Sen Her Şeydesin, insanlar ve kediler arasındaki bağa ışık tutuyor. Henüz beş haftalıkken boş bir arazide Sarah ile karşılanan ve o anda kendisini sahiplenecek insanı bulduğunu anlayan Mırdıl’ın hikayesi, küçücük bir kedinin, kocaman bir aileyi nasıl tamamen değiştireceğini anlatıyor. Bu sıcacık roman, bizlere kaybedip bulduklarımızı, iyileşme çabalarımızı ve hayvan sevgisinin insanların kalbindeki yerini sürükleyici bir dille gösteriyor.

Hachiko

Köpeklerin sadakatini konu alan kitap ve filmlerin arasında özel bir yeri olan Hachiko, 100 yıl önceden kalan gerçek bir hikayeyi bizlere yeniden anlatıyor. Bir köpekle bir profesör arasındaki dostluğu anlatan bu kitap, köpeklerin kalplerinin ne kadar kocaman olduğunu anlatırken hem kalplerimizi ısıtıyor hem de gözyaşlarımızı akıtıyor. Hachiko’nun gerçek öyküsü, bir köpek sahiplenmenin, bir hayatı nasıl değiştirdiğini gözler önüne seriyor.

Beyaz Diş

Jack London’ın kült kitapları arasında gösterilen Beyaz Diş, Kuzey’in soğuk ve açlığa teslim olmuş bölgelerindeki yaşam mücadelesini, yaşama tutkusuyla dolu Beyaz Diş’in gözünden anlatıyor. Babası vahşi bir kurt, annesi ise yarı köpek olan Beyaz Diş, karşılaştığı insanların içindeki iyiliği ve kötülüğü, sevgiyi ve nefreti, itaati ve vahşeti yeniden keşfediyor.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bir Hayvanı Kurtarmak: Satın Alma, Sahiplen!

Sal Nis 7 , 2020
Eve yeni bir evcil hayvan getirmek, dünyanın en heyecan verici hislerinden biridir. Bir barınaktan ya da kurtarma grubundan bir hayvan sahiplenmek ise sadece heyecan verici değil, aynı zamanda gerçekten iyi hissettiren bir deneyimdir. Amerika’daki barınaklarda her gün yaklaşık iki bin kedi ve köpek öldürülüyor çünkü onlara sahip çıkılan güvenli bir […]