Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Haziran 2018)

Sevgili Kitap ve Koala Severler…

Bir kısmınızın seyir defterini heyecanla beklediğini iyi biliyoruz. Biz de yazmak için sabırsızlanıyoruz ama sayıların netleşmesi ve mutabakatların yapılması bazen ayın ortasına kadar sürebiliyor.

Haziran ayı için size çok iyi haberlerimiz var. En önemlisi artık bazı hayvanların tedavisine destek olmaya başladık ve Patirail ile birlikte birçok hayvanımızın tedavisini üstlenebildik. Aralarında önemli masraf gerektiren ilerlemiş kanser gibi hastalıklar vardı. İyileşmeler harika olsa da iki tane miniğimizi maalesef gençlik hastalığı nedeniyle kaybettik. Çok üzülsek de bunun işimizin bir parçası olduğunu biliyoruz. Tedavi edilen hayvanları görmek isterseniz sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Bazı görüntülerden hoşlanmayacağınızı bildiğimizden burada yeniden yer vermiyoruz.

Bu ay Beykoz’da özel bir barınağı ziyaret ettik. Barınağın bir adı yok ama biz “Sahipsiz Hayvanlar Barınağı” diyoruz. Barınağı karşılıksız ve tek başına işleten kahraman, dayanabileceği son anlarına gelmiş ve yardımsız ilerleyemeyecek gibi görünüyor. Biz tedaviler konusunda kendilerine destek olacağız. Barınağın içerisinde çeşitli sebeplerle terk edilmiş 120 köpek var. Kışa daha zaman var ama en büyük ihtiyaçları “kulübe” gibi görünüyor. Biz bağış kabul etmiyoruz ama sitede yakında “Kulübe” diye bir ürün yaratacağız. Satın alıp onlara destek olmak isteyenler için bir ürün olacak. Ürünler satın alana değil barınağa gönderilecek. Kulübelerin plastik ve dayanıklı olması gerekiyor.

Kitap Koala Ekibinde ücretli çalışan hala iki kişi var ancak iki kişinin bu işe yetmesi imkânsız. O yüzden Sola Unitas Akademi’nin personeli, eğitmenleri hep beraber paketleme, seçme, kitap bulma, müşterilerle görüşme gibi işlemleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu işbirliği ve takım ruhu olmasa zaten bu denli çabuk ilerleyemezdik. Her birine tek tek minnettarız.  Akademi dışında şu ana kadar gönüllü kullanmadık. Paketlerin %90’ını da en fazla üç gün içerisinde teslim ediyoruz. Bu oldukça iyi bir performans. Elbette bir gün gelecek Türkiye’nin en hızlısı olacağız ve belki bize Speedy Gonzales lakabını bile takacaklar. Ama yalan söylemeyelim şu anda piyasanın en hızlı e-ticaret sitesinin 1 gün arkasındayız. Beş aydır aktif olan bir ticari organizasyona göre epey iyi ilerlediğimizi de ayrıca belirtmek isteriz.

Geçtiğimiz aylardaki verilerin yansıması ile karamsar seyir defterlerimiz oldu, Nisan ve Mayıs ayları Kitap Koala için zor dönemlerdi. Seyir defterlerini okur okumaz aradınız, mesajlar gönderdiniz, SİZİNLEYİZ, NE OLUR DAYANIN dediniz. Dayandık ve başarmaya birkaç adım daha yaklaştık. Ve evet, Kitap Koala uçuşa hazırlanıyor!  Henüz uçmuyor ancak hazırlanıyor. Uçmak için hala desteğe ihtiyacımız var. Biliyorsunuz uçmak için yerçekimine meydan okumak gerekir, bizi hala yerde tutan bir çekim var ve meydan okumakta zorlanıyoruz. Bu çekim hala rakiplerimiz ile aynı indirim oranlarında ürün alamadığımız yayın evleri. Kanatlarımıza mı güvenmiyorlar bilinmez, ancak uçmak için onlardan makul iskonto oranları ile ürün almamız şart.  Hala en çok üzüldüğümüz konulardan biri ise Doğan Kitap, Destek Yayınları ve Everest gibi şirketlerin bize ürün dahi vermemeleri. Ancak alım kapasitemiz arttıkça onlardan da uygun fiyatlarla alım yapabileceğiz. Satış kapasiteleri yüksek yayınevleri bunlar, üstelik yardımlarını da istemiyoruz. Tek istediğimiz rakiplerimize verdikleri fiyatla ürün alabilmek aslında. Ancak şimdilik aynı fiyattan ürün verebilecek iyilikseverliği bile yakalayamadık. Zamanla o da olacaktır biliyoruz ancak süreç biraz daha hızlansa daha kısa zamanda daha çok hayvan dostumuza ulaşabiliriz.

Onlarla irtibat kurarak uçmamıza yardım etmek ister misiniz? Belki mesaj gönderirseniz bize faydası olur.

Ayaklarımızı yerden kesemeyişimizin bir diğer sebebi ise tanınırlık. Henüz yeteri kadar kişi bizden haberdar değil. Aslında bir de ünlülerin desteğini almayı çok istedik. Örneğin Mert Fırat, Nur Bilen Yavuzer ve Kaan Sekban gibi sosyal medya fenomenleriyle de iletişim kurduk ama şimdilik bizi pek önemsemediler. Elbette bunun yanında bize destek veren Şevval Sam gibi isimlerde var. Onlara da minnettarız.

Bugün zarar etme pahasına en yüksek indirim oranları bizim sitemizde, yani piyasada kitap alabileceğiniz en uygun fiyatlı yerlerden biri KitapKoala. Zamanla daha indirimli fiyatlara ürün alıp aradaki marjı da genişleteceğiz.

Biz başaracağımızdan çok eminiz ve sistemimiz büyüyünce yukarıda belirttiğimiz yayın evleri ve ünlülerimiz bize destek vermeye başlayacaklar. Tanınırlık arttıkça destek de artacak. Ancak bizim asıl şimdi desteğe ihtiyacımız var. Bizim adımızı şimdi duyursun, hikâyemizi şimdi anlatsınlar ki hızlanalım.

Finansal kısma en son geldik ama bu ayın en önemli gelişmelerinden biri de sipariş sayılarındaki artış oldu. Aşağıda göreceğiniz tablo daha önceden kaybettiğimiz ivmeyi yeniden yakaladığımızı ve yükselişe geçtiğimizi gösteriyor. Henüz basın ve ünlüler bize yeterince ilgi göstermiyorlar ama yakında onların da kervana katılacağına inanıyoruz.

Başta Finansbank olmak üzere bazı şirketler bizimle çalışmaya başlayacaklar. Şirketlerin çalışanları için biz indirim kodu tanımlıyoruz ve şirket yönetimi de çalışanlarına bir duyuru yapıyor. İndirim kodu kullanıldığında % 5’e kadar ekstra indirim alınabiliyor. Siz de kendi şirketiniz için böyle bir duyuru yapmak isterseniz size de özel bir kampanya kodu tanımlayabiliriz. Bunun için şirket çalışan sayınızın en az 500 olması ve tüm şirkete duyuru yapmanız gerekiyor. Eğer bu durumla ilgileniyorsanız istediğiniz zaman info@kitapkoala.com adresine mesaj gönderebilirsiniz.

Söz çok uzadı ama kısaca şöyle bir özet yapabiliriz: Umudumuz artıyor ve büyüyoruz. Eklemeden olmaz bir de sizi çok seviyoruz.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Temmuz 2018)

Sal Nis 7 , 2020
Hepinize harika bir yaz ayından merhaba, Umuyoruz hepiniz keyifli bir tatile çıktınız ve hiç dönmediniz. Çalışmayı sevenleriniz ise bol bol çalıştılar ve çalıştıkça eğleniyorlar. Özetle hayatınız neredeyse harika geçiyor. Neden böyle bir giriş yaptığımızı soracak olursanız, bizimki çok keyifli bir ay olduğu için her şeyi bu perspektiften görüyoruz. Bu arada […]