Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Kasım 2018)

Kasım ayını geride bırakırken biraz gecikmeli de olsa yeniden seyir defterimizin bir yaprağını daha dolduruyoruz.

Kasım’da iyilik de başkaydı J Güzel gelişmelerimiz var. Bilgi Üniversitesi “Bilgi Umut Var” projesinde listelenen harika sosyal sorumluluk hareketleri arasından, halk oylaması ile ödül almaya hak kazandık, gurur duyduk. Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefine uygun bulunan Kitap Koala, Bilgi Üniversitesi’ni düzenlediği harika ödül gecesinde böylece ilk ödülünü almış oldu. Gecede hepimizin kalbi “Biraz daha duyulur muyuz acaba?” diyerek atıyordu.

Başka güzel desteklerimiz de vardı.

Sizlerin de yakından tanıdığı Hababam Sınıfı’nın Bebe Ruhisi, kıymetli Melih Ekener başından beri en büyük destekçilerimizdendi. Bu ay yeni çıkan kitabını, Tamamla Bizi Ey Aşk oyunundan sonra Trump Towers’ta gerçekleşen lansmanda tanıttı ve etkinlikteki tüm kitap satışını Kitap Koala üzerinden yaparak, yine yeniden gönüllerimizi fethetti. İyi ki varsın Melih Ekener. Melih Ekener’i bizlerle buluşturan, ilk günden beri tutku ile yanımızda duran ve aynı zamanda inovasyon koçumuz olarak bizlere geleceği planlamamız için destek olan Esra Miller; bu ay yine bizimleydi. Ona da buradan kelimelere sığdıramadığımız bir teşekkür iletiyoruz. İyi ki varsın Esra!

Gün geçtikçe sizlerle daha çok temas kuruyoruz. Bizimle tanışmak, Kitap Koala’yı projelerine dahil etmek isteyen kurumlar arasına Açı Okulları da katıldı. Çok verimli geçen toplantımızın ardından, öğrenciler ile tanıştık, onlara Koalamızın yolculuğunu anlattık. Ve bu güzel etkinliğin ardından bizi davet eden okullara gitme, tanışma, kaynaşma kararı aldık. Siz de bizi okullarınızda görmek isterseniz info@kitapkoala.com üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Kızılay Rotary Kulubüne yer vermezsek olmaz. Çok tatlı bir iş birliğine daha başlıyoruz. Şubat ayında Ankara’da gerçekleşecek toplantımızda, ülke genelinde bir protokol imzalamak için çalışmalara başlayacağımızı hissediyoruz.

Aylık rutine göz atarsak Siparişlerimiz normal seyrinde ilerledi ve Askıda Kitap desteğinizin artması bizi çok mutlu etti. Sizlerin sayesinde bize ulaşan taleplere cevap vererek, ülke genelindeki öğrencilerimize 15.000 TL’nin üzerinde kitap gönderdik. Mentis Bilişim iş birliği ile operasyonumuzu hızlandırmak için sistemimizi geliştirecek birkaç adım attık. Sizlerin taleplerini karşılamak ve doğru bilgi akışını sağlamak amacıyla, kargolarınızı üyelik hesabınız üzerinden takip edebilmeniz için çalışmaya devam ediyoruz. Artık kargoya verilen siparişlerinizi “Siparişlerim” bölümünden rahatlıkla takip edebilirsiniz. Bu ay yine sizlerin sayesinde hayvan dostlarımızın tedavilerini üstlendik. Birkaçını sizin için listeleyelim, biri tek gözlü Koala kedimizdi ve şuan bir arkadaşımız ona sıcak evini açtı. Maalesef tedavi ettirdiğimiz hayvan dostlarımızı sahiplendirme şansımız yok, lakin siz veya çevreniz dilerseniz, onları bulan kişilerle iletişime geçip yuva olabilirsiniz. Yine tüm desteğinizi hissettiğimiz sıcacık bir aydı. Bizlere gönderdiğiniz harika destek mesajlarınızdan bir kaçını sizlerle paylaşmak istedik. Hepinize sevgilerimizi sunarak bu ay da sözü sizden gelen bizi motive eden harika mesajlara bırakıyoruz. Sizin bu mesajlarınız olmasaydı bu kadar enerjik bir şekilde var olamazdık. İyi ki varsınız.

E.Y.B.:
Merhaba ????
Sizi çok seven bir hayvan sever ve kitapsever olarak, sizden haberdar olduğum andan itibaren almak istediğim ve sizde mevcut olan bütün kitaplarımı sizden alıyorum. Bir siparişimde istediğim kitap mevcut olmadığı için ve diğer siparişimde de göndermede gecikme olabileceği için telefonla aranarak bana bilgi verildi. Arayan hanımefendiler o kadar içten ve tatlı konuşuyorlardı ki bana kitaplarınızı bir sene sonra gönderebileceğiz deseler ben yine memnuniyetle beklerim derdim ???? kuruluş amacınızın beni mutlu etmesi kadar çalışanlarınızın da bu amaca uygun karakterde güzel insanlar olduğunu hissetmek ayrıca beni mutlu etti.

S.S:
Sevgili Kitap Koala,
Siz böyle bir iş için canı gönülden çalışırken, nezaketinizi korurken, iyi hizmet verme çabasındayken bizlere sadece destek olmak düşer. Varlığınız için ben minnettarım. Canınız sağ olsun, ben beklerim ❤????

E.B.:
Merhabalar,
Hızınıza diyecek yok ????
Yalnız, her şey bir tarafa, göndermiş olduğunuz mailde bile aktarmış olduklarınız; işini çok seven, nedeni (benim için en önemli şeylerden biridir, bir işletmenin ve/veya bir kişinin nedeni olması, bence bu mailde bile işletmenin kurulmasının bir nedeni olduğu belli) olan, karşısındakini bir para olarak değil de bir insan olarak gören, yaşama sevinci olan, bunların da ötesinde “sevgi” yi bilen insanların çalıştığı bu işletmeden kitap aldığım için mutlu oldum/k. İnanın, eşim, oğlumuz ve ben bu kitapları okurken de çok mutlu olacağız.
Güzelliklerle geçecek bir hafta dilerim.

G.A.:
Gerçekten sizin kadar düşünceli kibar bir site görmedim inanın çok şaşırdım hala bu kadar düşünceli insanlar olmasına emeğinize elinize sağlık hiç sorun değil geç kalmış olması yaptığınız güzel işlerin güzelliği yüreğinize yansımış sizi canı gönülden tebrik ediyorum umarım bu yolda hep bu şekilde artan başarılarla devam edersiniz

E.E. :
Sevgili Kitap Koala çalışanları;
Siparişimi yine ayni heyecan ve mutlulukla teslim aldım. Paketlemeniz ve her zamanki hediyeniz minik sevimli not defteri için teşekkür ederim. ????

H.Ö. :
Merhaba. Sitenizden dün haberim oldu. Bloğunuzu, ” hakkımızda” kısmında yazdıklarınızı okudum. Müthiş bir fikir, çok değerli bir oluşum. Sizi olabildiğince çok mecrada paylaşarak destek olmaya çalıştım ve dün ilk alışverişimi yaptım. Yaptığınız şey çok kıymetli. Bana umut verdiniz. Size çok teşekkür ederim bunun için. Umarım her şey iyi olacak. (bloğunuzda kitap tedariki ile ilgili yaşadığınız sıkıntıyı okudum, kargomun hiç acelesi yok ????) sevgilerle…

Ö.A. :
Merhaba Kitap Koala ekibi,
Kitaplarımı aldım.
Verdiğiniz sözün arkasında olmanız ve katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Şimdi kitaplarımı keyifle okuma zamanı:)

G.N.
Merhaba. Youtube ta saçma sapan bir vlog izlerken sizin reklamınıza denk geldim ve gerçeklerle yüzleştim. Gerçekten bu ülkede hayvanları ve onların sağlıklarını düşünen çok az insan kaldı. Benim de köpeğim var ve onun en ufak bir şeyinde geceleri veteriner aramaktan bıktım, onların inisiyatifine kalıp gece kliniği açmalarını beklemekten ya da ertesi sabaha kadar telaş içinde geceyi bitirmekten de bıktım. Yaptığınız bu proje gerçekten beni duygulandırdı ve gerçekleri görmemi sağladı. İzmir de oturuyorum, her gün okula Altınyol üzerinden gidiyorum yolda gördüğüm kedi cesedi sayısını tahmin edemezsiniz. Size söz veriyorum ambulans sistemi ile başlayan bu projeyi geliştirmenize belki de bu projenin acil sistemi olan ve donanımlı bir hastaneye kadar gitmesine elimden geldiği kadar yardım edeceğim. Sizinle olmaktan ve ağzı dili olmadan bize karşılıksız sevgi ve sadakat sunan bu canlılara yardım etmekten büyük onur duyarım. Umarım işiniz rast gider. Dostlarımıza yardım ettiğiniz için teşekkürler.

A.T.
Kıymetlim Kitap Koala,
Sadece alış verişlerim, sosyal medya postlarını paylaşmak ya da çevremde farkındalık yaratmaktan daha fazlasını yapmak için gönüllüyüm.
Beni de kabul ederseniz çok mutlu olurum.

S.M.
Merhabalar,
Hareketinizden yeni haberdar oldum ve öncelikle sizi tebrik etmek istedim.
Tebrik etmenin dışında da yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Önünüzde birçok engel olmuştur ve olacaktır. Maddi olarak yardım edemem ama hekimlik olarak yanınızda bulunabilirim.
Sizin gibi insanları görmek hem ülkeme hem mesleğime dair umutlarımı güçlendiriyor. İyi ki varsınız, çok yaşayınız.
İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Aralık 2018)

Sal Nis 7 , 2020
CANIMIZ TAKİPÇİLERİMİZ, KİTAP KOALA AİLEMİZ MUTLU, HUZURLU, SEVGİ DOLU SENELER! Kitap Koala ilk yılını geride bıraktı. Şimdi geriye bakınca 1 yıl hem çok kısa, hem de çok uzun geliyor. O kadar keyifli çalıştık, o kadar çok güzel insan tanıdık ki zaman hemen geçiverdi.  Sizlerin eşlik ettiği güzel yolculuğumuza hayvan ambulansı […]