Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Mart 2019)

Bahar geldi, ilk cemreyi topraktan aldık, Mart’ı geride bıraktık. Bu ayda da sokaktaki dostlarımızın tedavileri, bireysel ve kurumsal siparişlerimiz hız kesmeden devam etti.  Ekonomi genelindeki temkinli hava bizi de etkiledi, siparişlerimiz beklenen oranda artmadı, azalmadı da.

Pazarlama hususunda daha rekabetçi adımlar atmaya karar verdik. Rakiplerimiz kadar avantajlı alım yapamamamıza rağmen, iskonto oranlarımızı çoğunlukla rakiplerimize eşitlemeye çalıştık. Kargo operasyonumuzu da geliştirdik. Bildiğiniz gibi sadece Aras Kargo ile çalışıyorduk. Operasyonumuzu biraz yoluna koyunca, çoklu kargo firması ile çalışmaya hazır olduğumuzu gördük ve kargo seçimini size bırakmaya karar verdik. Artık Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, UPS ve Sürat Kargo seçeneklerinden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Üstelik 60 TL olan kargo sınırını 40 TL’ye indirdik. Yani 40 TL üzeri siparişlerinizde kargo bedava! Çocuklarımız için Askıda Kitap satın alırsanız, tutar farkı gözetmeksizin yine kargo bedava.

Tükenen ürünler başımızın belasıydı. Veriyi yeterince güncel tutamıyorduk. Veri yönetimimizi gerçekleştiren Mentis Bilişim ile yaptığımız beyin fırtınası sonucu, birkaç ay içinde veri sorununu çözmeyi yani tükenen ve yeni basılan eserleri sistemde güncel tutmayı başaracağız.

Kurumsal işbirlikleri ve etkinlik davetleri bakımından hareketli bir ay geçirdik. 15 Mart’ta Koç Üniversitesi bünyesinde gerçekleşen Farkındalık Zirvesine katıldık. Koç öğrencileri ve ülke genelindeki diğer sosyal girişimler ile bir araya geldik. Nisan’da Yapı Kredi Bomontiada’da gerçekleşecek ITEF 2019 – İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali’ne katılmak ve etkinlik boyunca stand açmak için davet aldık. Koşa koşa geliriz dedik J Hemen bir stand yaptırdık. Etkinliği heyecanla bekliyoruz. Yolunuz düşerse 18-22 Nisan tarihleri arasında Bomontiada’ya bekleriz. Gelin tanışalım, sarılalım ????

Bir diğer harika haber Burgan Bank’tan geldi. Dijital pazarlama ekibi ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Pek yakında, Burgan Bank, müşterilerine Kitap Koala aracılığı ile harika hediyeler verecek gibi görünüyor.  Şimdilik aramızda kalsın, detayları yine paylaşacağız.

Gidilecek çok yol, ulaşılacak çok hayal var. Ara sıra cesaretimiz kırıldı, sonra sevgi dolu bir el bizi o karanlıktan çekip çıkardı. Hep olduğu gibi. Bahar ile birlikte biz de tazelendik. Enerjimiz yerine geldi. Biz hayallerimiz ile hız kesmeden, engellere aldırmadan devam edeceğiz. Dileriz bu harika yolculukta bize eşlik etmeye devam edersiniz.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Nisan 2019)

Sal Nis 7 , 2020
Duymayan Kalmayana Dek; Kitap Koala’yı Anlatmaya Hazır Mısınız? Hikâyemizi ve yaptıklarımız dinleyen birçok insandan şu tepkiyi alıyoruz. “Biz sizi nasıl daha önce duymadık!” Yine size yani bizi anlatmanıza ihtiyacımız var. Tüm Türkiye’nin Kitap Koala’dan haberinin olmasına ihtiyacımız var. Bizi ne kadar çok kişiye ulaştırırsanız o kadar çok cana yardım edebiliriz. […]