Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Ocak 2019)

Ocak da şıp diye bitti, zaman su gibi ve biz birinci yılımızı geride bıraktık. Bir Start Up olarak iyi gidiyoruz.  Bu ay da sizlere harika haberlerimiz var. Önce rutinle başlayalım;  üye sayımızdaki artış, günlük operasyonlarımız, siparişlerimiz yolundaydı. Müşteri memnuniyeti, operasyonel ve sistemsel gelişmelerle birkaç adım daha ilerledik diyebiliriz.

İlk harika haberi verelim. Kitap Koala, kâğıt tüketimini en aza indirmek ve israfı önlemek için E-fatura’ya geçiyor. Başvurularımızı yaptık ve sistemimizi hazırladık. Tamam büyük bir olay değil biliyoruz ama bizim için önemli ve belirli maliyetleri olan bir operasyon… Şubat içinde geçiş sürecini tamamlamış olacağız. İkinci teknik haber ise mesaj sistemimizle ilgili. E-posta ile olan bildirimlerimizi, çok kısa zamanda SMS olarak gönderebileceğiz.

Haberler bitmedi. Aşağıda daha detaylı anlatacağımız havadislerimiz özetle; kurumsal siparişlerimiz ve kütüphane projelerimizdeki artış, severek takip ettiğimiz ünlülerden gördüğümüz destek, çok sevdiğimiz KPMG ile yardımlaşmamız, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bizi layık gördüğü ödül ve Koç Üniversitesi’nden aldığımız etkinlik davetiydi. Vuuuuu! Sayarken bile heyecanlandık ????

Toplu siparişlerimizde Sınırsızlar Derneği Kitap Koala’dan satın aldığı kitaplarla birçok okula destek olmaya devam etti.  KAHEV – Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı ile Adıyaman’da bir kütüphane projesi gerçekleştirdik. Gönüllülerden oluşan harika bir ekip 7000 TL tutarında kitap alıp Erzurum’a gitti, boya fırçalarını da yanlarında götürdüler, badanayı ve tadilatı kendileri yapacaklar.  Onlarla çalışmaktan gurur duyduk ve projelerine Askıda Kitap ile destek verdik. Askıda Kitap demişken bu ay da sayenizde dur durak bilmeden okullara ücretsiz kitap gönderdik.

Koala dostu ünlülerimizi bilirsiniz, Şevval Sam en baştan beri yanımızdaydı. Bu ay da Sevinç Erbulak bize desteğiyle katıldı, oyunculuğuna zaten hayrandık şimdi ise güzel kalbine hayran olduk. Hayvanseverliğini yakinen bildiğimiz, Can Aydoğmuş, Best Model’imiz Demet Şener, Tilbe Saran, Kitap Koala’ya desteğini duyurarak Koala kervanına katılmış oldu. Sezen Aksu’nun da hayran hesabından destek geldi ve bu işin arkasından harika Minik Serçe’nin olduğuna inanıyoruz. Ünlü pasta şeflerimizden Esra Akeroğlu da Kitap Koala’yı olabildiğince çok hayvansever dostumuza duyurmak için tam gaz çalışmaya devam ediyor. Ailemiz ne güzel büyüyor değil mi?

Vizyon ve duruşumuz hep aynı olacak. Herkese şefkat göstereceğiz. “DÜNYAYI SEV!” Hayvanı, doğayı, insanı, ağacı, toprağı, denizi sev! Yere düşen yaprağı da sev, yaprağı yere düşüren rüzgârı da. Kötü olduğunu düşündüğünü de SEV… Yani ne olursan ol SEV… Hayvan severi de sev, sevmeyeni de sev. İnsan severi de sev, sevmeyeni de sev… Bizden birini sevmememizi isterseniz, istediyseniz veya isteyecekseniz bizimle çalışmak için doğru bir okuyucu profili olmayabilirsiniz. Sonradan birinden nefret etmemizi ve dışlamamızı ya da aleyhinde olmamızı isterseniz, olmayacağız. Son zamanda bu konuda bazı nefret mesajları alsak da politikamız değişmeyecek. Meşhur Teresa’nın söylediği gibi “BİZ SAVAŞA KARŞI DEĞİLİZ”  yani kimsenin karşısında değiliz. Sadece “BARIŞIN YANINDAYIZ.”

Ailemiz büyüyor demişken, KPMG Türkiye’nin harika ekibinden bir grup gönüllü arkadaşımız 25 Ocak günü toplanıp yardıma geldiler. Beraberce bir günün operasyonunu birkaç saatte bitirdik. Biz de onlara kek yapmıştık, çay içtik, sohbet ettik. Bir daha görüşünceye dek sarılıp ayrıldık.

Hayvan dostlarımıza yardım edebilmek bize en büyük ödül! Bir ödül haberi de Yıldız Teknik Üniversitesi’nden geldi. 2019 Umut Ödülleri’ne Kitap Koala’yı layık gördüklerini açıkladılar. Gurur duyduk. Koç Üniversitesi; gerçekleştirdiği Farkındalık Zirvesi’nde yer vermek için Kitap Koala’yı davet etti. Severek katılacağımızı bildirdik. Sizlerin sayesinde ne güzel kelimelerle anılıyoruz; umut, farkındalık…

Genel rutin ve finansal duruma gelirsek; alış verişteki temkinli hava kitap sektörüne de yansıyor yansımasına ama sayenizde karamsar bir tabloda değiliz. Grafikleri incelediğimizde bireysel siparişlerde düşüş olmasa da beklenen artış ivmesini yakalayamadık. Bu ay da sesimizi duyurmak için yine size ihtiyacımız var.

Bu aylık bu kadar. Salgın var, çok üşütmeyin. Sokağınızdaki dostlara da iyi bakın olur mu? Sizi seviyoruz.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Şubat 2019)

Sal Nis 7 , 2020
Küçük ayı da geride bıraktık.  Adı arınma anlamına gelen Februare kelimesinden türeyen Şubat ayı; bizce hem en eğlenceli, hem de en dingin aylardan biri. Eğlencesi uzayıp kısalmasından, dinginliği ise kışın keyifli yorgunluğunu taşımasından geliyor. Biz de bu ay Şubat’ın hem eğlencesini hem de dinginliğini alabildiğine hissettik. Hazırsanız bu ayki haberlerimizi […]