Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Şubat 2019)

Küçük ayı da geride bıraktık.  Adı arınma anlamına gelen Februare kelimesinden türeyen Şubat ayı; bizce hem en eğlenceli, hem de en dingin aylardan biri. Eğlencesi uzayıp kısalmasından, dinginliği ise kışın keyifli yorgunluğunu taşımasından geliyor. Biz de bu ay Şubat’ın hem eğlencesini hem de dinginliğini alabildiğine hissettik. Hazırsanız bu ayki haberlerimizi iletmeye başlıyoruz.

Biliyorsunuz ki; hayvan tedavileri bizim yegâne amacımız ve en büyük mutluluğumuz. Bu ay da kedilerimiz ve köpeklerimiz ile maceradan maceraya koştuk. Gözü alınan kedimiz ve uyuz hastalığına yakalanan yavru köpeğimiz başlıcalarıydı. Şubat ayının büyük bir kısmı, tedavisini üstlendiğimiz Maya kedi ofisimizdeydi. Tedavi ettirdiğimiz bazı hayvan dostlarımızı güvenli bir yer bulana dek ofisimizde misafir edebiliyoruz. Evet, henüz tedavi harici, sahiplendirme ve barınak desteği veremiyoruz. Ancak bazen minik bir pati ofisimize konuk olabiliyor.  Bu ay Maya ile olmak bize çok iyi geldi. Keşke alanımız yetse de daha nicelerini misafir edebilsek. (Ah! Büyüsek de şu klinik ve barınağı yapabilsek.)

İkinci haberimiz;  Kentvizyon ile anlaşmamız neticesinde, Ankara, İzmir ve İstanbul’daki ana arterler üzerindeki dijital ekranlarda bir hafta boyunca Kitap Koala reklamlarının yer almasıydı. Bütçe olarak bizi zorlayacak bir girişim olmasına karşın, yine de daha çok okur ve hayvansevere ulaşma umudu ile deneme kararı aldık. Burada Rabia Koyuncu’dan, Rabişimizden, bahsetmemek olmaz, bizi en efektif şekilde tanıtmak için canla başla çalıştı. Buradan ona kocaman sarılıyoruz. Ancak maalesef reklam girişimimiz beklenen oranda geri dönüş almadı. Ve biz de daha önce kullandığımız bir kanal olan sosyal medya reklamlarına ağırlık vermeye devam ettik.

Bu ayın en büyük operasyonel haberi, e-fatura’ya geçişimizin tamamlanmasıydı. 22 Şubat itibari ile tüm fatura sistemimizi e-faturaya entegre ettik. Hem kâğıt tasarrufu etmeyi, hem de daha etkili ve hızlı bir operasyon sürdürmeyi amaçladık. Şuan için iyi gidiyoruz. Aslında hala çok heyecanlıyız. Her yeni gelişmede olduğu gibi.

Misafirler de vardı tabi. KPMG yine yardıma geldi. Tüm ekip arı gibiler. Onlarla çalışmayı çok seviyoruz, neredeyse kardeş ofis gibi olduk. Yine gelin dedik, sanıyoruz çay, kek ve bolca çalışma eşliğindeki buluşmalarımız her ay devam edecek.

Bir diğer havadisimiz; Hürriyet, MyNet, IHA gibi medya kanallarında Kitap Koala haberleri ile yer almaya devam ettik. İzmir Life dergisi ile çok keyifli bir röportaj da gerçekleştirdik. Kitap Koala’yı, yolculuğumuzu anlatmayı çok seviyoruz. Hatta yakın zamanda videolar ile de sizlerle buluşmayı planlıyoruz.

Küçük ayın son kararı, Kitap Koala’daki reklam satışımız ile ilgiliydi. Sitemizde reklam vermek isteyen yayın evleri oluyor. Bu reklamlardan gelen geliri direk olarak hayvan tedavilerine ayırmaya karar verdik. Karı değil, tüm geliri. Böylece hiçbir azalma olmadan hayvan dostlarımıza yeni bir kaynak yaratabileceğiz. Reklamlarla ilgilenen yayınevleri, yazarlar info@kitapkoala.com adresine mesaj gönderebilirler.

2019 yılında Kitap Koala “Yayıncılık Sertifikası” da aldı. Bu kapsamda yeni yayınları da raflara sunabiliriz. Bize gönüllü destek vermek isteyen editör, çevirmen, illüstratör ya da grafiker varsa çalışmayı çok isteriz. Yine ilgili olanlar başvuru için info@kitapkoala.com adresine mesaj gönderebilirler.

Biz bu kısa aya ancak bu kadar gelişmeyi sığdırabildik. Bir sonraki buluşmamıza dek sizlerle bir sürü güzel haber biriktirmek dileğiyle. Güzel bir Mart olsun Koala Ailemiz.

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Mart 2019)

Sal Nis 7 , 2020
Bahar geldi, ilk cemreyi topraktan aldık, Mart’ı geride bıraktık. Bu ayda da sokaktaki dostlarımızın tedavileri, bireysel ve kurumsal siparişlerimiz hız kesmeden devam etti.  Ekonomi genelindeki temkinli hava bizi de etkiledi, siparişlerimiz beklenen oranda artmadı, azalmadı da. Pazarlama hususunda daha rekabetçi adımlar atmaya karar verdik. Rakiplerimiz kadar avantajlı alım yapamamamıza rağmen, […]