Bu Ay Neler Oldu? Seyir Defteri 3 (Nisan 2018)

Nisan ayında çok yorulduğumuzu ifade etmeliyiz. Ay’ın mı, Merkür’ün mü etkisi yoksa tüm Samanyolu toplanıp karar mı aldı bilinmez operasyonlarımızda aksamalar oldu. En uygun fiyatları aldığımız Sürat Kargo maalesef önemli gecikmeler ve hayal kırıklığı yaşattı. Elbette okuyucular da haklı olarak bize kızdılar ve memnuniyetsizlik bizim hanemize yazıldı. Neyse ki çözemediğimiz bir sorun, kitaplarını ulaştıramadığımız bir müşterimiz olmadı. Ancak asıl üzücü olan Nisan ayında hem sipariş sayımızda hem de toplam ciroda meydana gelen düşüştü. Buna bir dur diyebilmek için zaten çok düşük olan fiyatlarımızı daha da rekabetçi hale getirdik. Yani ay sonu itibariyle alış ve satış oranlarımız arasındaki farkı %10’dan %5’e düşürdük çünkü sipariş sayımızı ve görünürlüğümüzü artırmamız gerekiyor. Ancak birim başı karlılıkta önemli bir küçülme yaşayacağız.

Farkındayız çok umutsuz görünen bir ay yaşıyoruz ancak dördüncü bültenimizde size pek de iyi haber veremiyoruz. Zararımız büyüyor, kitap alıcıları alışkanlıklarına o kadar bağlılar ki her ne pahasına olursa olsun kitap aldıkları yeri değiştirmiyorlar gibi görünüyor. Belki de hayvan sever sayısı tahmin ettiğimiz kadar fazla değil. Ya da bu dünyada iyi insanlar yok demeye o kadar alıştık ki, kendimizin nerede olduğunu fark edemedik. Önemli olan hep başkalarının çaba harcaması oldu. Belki de “Ama biz zaten iyiyiz, kimseye zarar vermiyoruz.” diyoruz içimizden… İyi olanların zarar vermeyenler değil, iyiliği destekleyenler olduğunu yeterince düşünemedik belki.

İnsan okusun, insanlık yaşasın.” dediğimiz bu projede görünen o ki, bugünkü zararlarla en fazla 8 ay daha dayanabileceğiz. Son kaynaklarımıza kadar projemizi ayakta tutmak, hayvan dostlarımıza hayalimizdeki desteği sağlamak için uğraşacağız.

Bu ay gerçekleşen ortalama günlük 30 adet civarı siparişlerden 300 adet siparişlere çıkamazsak bu projenin başarılı olması zor gibi görünüyor.Desteğinize, umudumuza katkı sağlamanıza her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Bizimki kıymetli, desteğe değer bir hikâye… Sokak Hayvanları için yola çıktık,ancak hikayemizin arkasına saklanıp hizmet kalitemizi ikinci plana atmıyoruz.Önceliğimiz karşılayabildiğimiz en iyi hizmet kalitesine ulaşmak. Bu bakış açısı ile kitaplarınızı size hasarsız ulaştırabilmek için gönderilerimizi Kitap Koala Kutularında hazırlamaya başladık. Kutularınızın içinde koala not defteri koymaya da devam ediyoruz çünkü çok şirinler.

Bir diğer gelişme ise kargo şirketimiz ile alakalı. Bu ay içerisinde yoğun kargo şikayetleri nedeniyle maliyetlerimizi artırma pahasına Sürat Kargo’dan, Aras Kargo’ya geçiş yapıyoruz. Şimdilik kargo ücretlerini artırmayacağız, umarız bu maliyetleri artan sipariş sayısı ile karşılayabiliriz.

Şimdilik fısıldıyoruz, ancak bu tabloya rağmen içten içe emin olduğumuz bir şey var. Bir gün sokaktaki hayvanlarımız için haykırıyor olacağız, onların bugüne kadar duyulmayan seslerini duyup, onların bugüne kadar duyulmayan sesleri olacağız. Tabi önce siz bizim sesimiz olur ve bizim sesimizi duyarsanız.

Sizden ricamız bizi desteklediğinizi sosyal medyada ve her yerde haykırın! Haykırın ki biz de sizin sesinizi duyup inancımızı artıralım. Belki böylece kara bulutlar biraz daha hızlı dağılır.

Daha umutlu ve iyi haberler olan bir Mayıs Bülten’i dileğiyle…

İnsan okusun,

İnsanlık yaşasın!

Sevgilerimizle

KitapKoala

Bir Cevap Yazın

Next Post

Bu Ay Neler Oldu? – Kitap Koala Seyir Defteri (Haziran 2018)

Sal Nis 7 , 2020
Sevgili Kitap ve Koala Severler… Bir kısmınızın seyir defterini heyecanla beklediğini iyi biliyoruz. Biz de yazmak için sabırsızlanıyoruz ama sayıların netleşmesi ve mutabakatların yapılması bazen ayın ortasına kadar sürebiliyor. Haziran ayı için size çok iyi haberlerimiz var. En önemlisi artık bazı hayvanların tedavisine destek olmaya başladık ve Patirail ile birlikte […]