İlerleme ve Hayal Raporu Şubat 2020

Hepinize merhaba, kitabevi açılış çalışmaları başladığından beri size ilerleme ve hayal raporu sunamadık. İnanılmaz yoğunluğumuz vardı. Hepinizin bildiği gibi kitabevi açma kararı çok zor bir karardı ama şu anda işler umduğumuzdan daha iyi gidiyor. Kitabevi henüz başa baş noktasından uzak olsa da internet siparişlerimize çok pozitif etkisi oldu. Elbette çok umutluyuz.

Gelecekte hayallerimiz arasında kitabevi açtığımız her yere bir gün ücretsiz bir klinik de açmak istiyoruz ancak bugünkü hukuki alt yapı ile şirketler klinik açamıyorlar, keşke kanunlar veteriner istihdam ederek klinik açmaya izin verseydi. Şirketler sadece hastane açabiliyorlar ama sürecin nasıl ilerleyeceğini hep beraber göreceğiz. Bildiğiniz gibi biz bağış ve sponsorluk kabul etmiyoruz. Tüm gelirlerimiz yazar, yayınevi, kurumlardan alınan reklamlardan, kitap satışlarından ve işletme haklarından elde ediyoruz. Zaman zaman bağış ve sponsorluk teklifleri de geliyor ama onları derneklere yönlendiriyoruz. Buna cevaben “Ama onlara güvenmiyoruz.” dediklerinde biz de “Eğer bağış toplasaydık bize de güvenmezdiniz.” diye karşılık veriyoruz ancak yine de bizden bağış yapabilecekleri dernek adı istiyorlar. Hatta yakın zamanda bu talep yurtdışından bile geldi. Hem bunun için hem de bizim hayvanlar için ayırdığımız bütçeleri bizim adımıza yönetmek için sizin de güvendiğiniz bir derneğe ihtiyacımız var. O yüzden yorumlarda güvendiğiniz bir derneği etiketleyerek bize başvurmalarını sağlayabilirsiniz. Hem bizim bütçelerimizi onların kullanmasını istiyoruz hem de bağışları yönlendireceğiz.

Derneklerle ilgili istediğimiz bazı kriterler şunlar;

* En az 5 yıldır resmi olarak faaliyette bulunmalı

* Hayvan tedavisi ve koruması ile ilgili faaliyette bulunmalı

* Dernek merkezi İstanbul’da mümkünse Şişli’ye yakın olmalı

İlgili şirketi instagram hesabımızda bu paylaşımda etiketleyebilirsiniz. Siz etiketleseniz bile öncelikli olarak bu kriterlere sahip olmayan derneklerin başvurmamasını tavsiye ederiz. Mail trafiği ile o kadar yoğunuz ki maillere bile cevap veremeyebiliriz. Cevap yazamasak da tüm yorumları okuyacağız. 

Bir Cevap Yazın

Next Post

Kitap Koala'nın Kurucusu Umut Kısa İle Röportaj

Sal Nis 7 , 2020
Radyo Cazkolik’de Tunçel Gülsoy’un moderatörlüğünde kurucumuz Umut Kısa’nın 05 Mart 2020’de röportajı vardı. Dinlemek isteyenler Caz Kolik‘de dinleyebilirler.  T: Yaşamın Aydınlık Yüzü’ne hoş geldiniz. Ben Tunçel Gülsoy, bugün stüdyoda güzel bir konuğum var: Dr. Umut Kısa. Ben ona Umut diyorum ama artık doktor lakabı da var. Onunla ilgili söylemem gereken bir […]