Sonunda Kitabım Yayınlandı!

Ülkemizde çok önemli bir sorun var. Gelişmiş ülkelerin bir kısmında “ilk Defa Kitap Yazanların” okunma oranları toplam okunma oranlarının yarısına yaklaşırken bizde ilk yazarları ne raflarda bulmak mümkün ne de okumak. Dönüp dolaşıp “Çok Satan 10 Tane Yazarın” kitaplarını alıyor ve bu kitapları okuyoruz. Çünkü bu kitaplar her kitapçıda baş köşede duruyorlar. Elbette bu yazarların bir kısmı çok kaliteli ama “Birçok Kaliteli ve Genç Yazar”, daha ilk eserleri raflara ulaşamadan yani okuyucuların önüne bile çıkamadan yok oluyor.

İşte bu sorunu biraz olsun hafifletmek için bir projemiz var.

Kitabevimizde “Koala 5 Yıldız” adında en görünür bölümlerimizden birinde kocaman bir raf oluşturacağız. Bu rafa girebilmek için devamlı değişen ve her seferinde rastgele ve istek üzerine oluşan 5 kişilik jüri  bize yazar tarafından gönderilen kitapları okuyacak ve eğer 5’i de birden 5 Yıldız verirse bu raflarda yer vereceğiz. Sadece kitabevimizde değil aynı zamanda internet sitemizde de bu kitap seçkisini daha görünür bir yerde tutacağız. Değerlendiriciler gönüllü okuyuculardan oluşacaklar.

Gönüllü okuyucu olmak için yapılması gereken ise info@kitapkoala.com adresine mesaj göndermek, okuyucu geçmişi ve kendisi hakkında biraz bilgi vererek başvuru yapmak. Seçilen okuyucunun kitabı almak için mağazaya gelmesi gerekeceğinden şimdilik yakın bölgelerde olanlarla bu çalışmayı yapacağız. Aldıkları kitabı ücretsiz alıp maksimum 1 ay içerisinde değerlendirme raporlarını bizimle elektronik ortamdan paylaşmaları gerekmektedir. Değerlendiriciler mağazamıza uğradıklarında bizden kitap isteyerek sırası gelen eseri isteyebilirler. Değerlendiricilerin mutlaka kitapkoala.com’dan en az bir kere alışveriş yapmış olmaları ve bu duyuruyu paylaşmış olmaları gerekiyor. Mümkünse başvurunuza en çok sevdiğiniz yazarları ve kitapları da yazmanızı istiyoruz. 

Yazar olarak değerlendirilmek isteyenler için ise aşağıdaki şartlara uygun durumda olmalıdırlar. 

  1. Yazarın son iki yıl içerisinde ilk defa kitap yayınlamış olması gerekiyor. Daha önceden kitap yayınlamış olanlar bu projede yer alamazlar.
  2. Yazarın eseri yazar finansmanlı bir yayınevi tarafından yayınlamamış olması gerekiyor. Lütfen yayınevinizin para karşılığı kitap basmadığından emin olun. Eğer basıyorsa eseriniz kabul edilmeyecektir.
  3. Yazarın değerlendirme için en az 10 adet eserini kitabevimize sunmuş olması gerekiyor.

Eğer şimdi bize ve genç yeteneklere ve ilk yazarlara destek olmak isterseniz hem yazarları hem de iyi okuyucu olacaklarını düşündüğünüz kişileri etiketleyerek projeye katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Hadi dünyayı beraber dünyayı daha güzel bir hâle getirelim. 

Bir Cevap Yazın

Next Post

Seyir Defteri 1 (Şubat Ayını Geride Bırakırken)

Sal Nis 7 , 2020
Kitap Koala olarak ilk ayımızı geride bıraktık ve söyleyebiliriz ki her şey umduğumuzdan çok daha iyi gidiyor. Şeffaf olabilmek ve sizi de tüm gelişmelerden haberdar edebilmek için her ay Seyir Defteri tutacağız. Gelecekte bu notlara bakarak dersler çıkarabilmek faydalı olacaktır. Öğrendiğimiz en iyi ders ise “Çok fazla sayıda iyi insan […]