Küçük Penguen Serisi

Küçük Penguen Serisi

207
PAYLAŞ

Sola Kidz etiketiyle ‘3-6 yaş’ çocuklar için yepyeni bir kitap serisi çıktı. Hemen sizlerle tanıştıralım: “Küçük Penguen’i Hıçkırık Tutarsa”, “Küçük Penguen Uyanık Kalırsa” ve “Küçük Penguen ve Lolipop”!

“Küçük Penguen’i Hıçkırık Tutarsa” serinin ilk kitabı. Bu kitapta, kahramanımız Küçük Penguen, o kadar çok acı biber yiyor ki sonunda onu hıçkırık tutuyor. Öyle bir hıçkırık ki ne yapsa geçmiyor. Arkadaşları ona birçok tavsiye veriyor ama ne fayda… En yakın arkadaşlarından Keskin Diş işe yarar bir tavsiye veriyor. Küçük Penguen de bu tavsiye için okuyucudan yardım istiyor. Küçük Penguen’in hıçkırığını geçirmesine -HIK- yardım eder misin?

“Küçük Penguen Uyanık Kalırsa” serinin ikinci kitabı. Bu kez, Küçük Penguen’in bir dileği var. Dileğinin gerçekleşebilmesi için ise bir yıldızın kaymasına ihtiyacı var. Ama o, hep erkenden uyur… Yine uykusu geldi ve bir yıldızın kaymasını bekleyecek kadar uyanık kalamayacak. Arkadaşlarının verdiği tavsiyeleri, okuyucuyu da hikâyenin içine çekerek uyguluyor. Küçük Penguen’in uyanık kalmasına yardım eder misin?

“Küçük Penguen ve Lolipop” serinin son kitabı. Bu kitapta, Küçük Penguen en yakın arkadaşlarından Kito’nun lolipopunu yiyor. Tabii Kito çok üzülüyor. Küçük Penguen ne yaptıysa da Kito’nun kalbini geri kazanamıyor. Onunla barışabilmek için okuyucunun da desteğini alıyor. Neler denemiyor ki? Her yolu deniyor! Küçük Penguen’in, Kito ile barışmasına yardım eder misin?

Bu tatlı seriyi okurken, siz ve çocuğunuz, kendinizi hikâyenin içinde bulacaksınız. Çünkü Küçük Penguen, sevimli tavırlarıyla sizi de kendi yolculuğuna dahil edecek. Bazen hıçkıracaksınız bazen esneyeceksiniz bazen de kendinizi komik yüz ifadeleri yaparken bulacaksınız. Üstelik çizimleri de bir o kadar sevimli.

Keyifli okumalar.

Yazan: Hale Özdemir