Yoksa Annem Bir Deniz Kızı mı?

Yoksa Annem Bir Deniz Kızı mı?

180
PAYLAŞ

“Stella Martin, ilk kaçışını uyurken, ikincisini bilinçsizce ama üçüncüsünü insan olup olmadığını anlamak için bilinçli olarak yaptı.”

Kitap bu cümleyle başlıyor. Bu cümle, bizi kitabın sayfalarından çıkartıp sualtının ve orada yaşayan gizemli canlıların mükemmel dünyasına götürecek. Bu; duygusal, hayalperest ama bir o kadar da güçlü bir kızın merakını anlatan bir hikâye.

Kısaca bahsedelim:

Stella, annesinin ölümünden sonra uyurgezer olur. Stella evden ilk kaçtığında havuza düşer ve neredeyse boğulmak üzereyken onu, babası kurtarır. Bu olaydan sonra Stella yüzmek istemedi. Oysa Stella’nın annesi suyu çok severdi. Evlerinde bir deniz tablosu asılıydı. Stella’nın annesi hep gidip o tabloyu incelerdi. Sonra, Stella da ne zaman yalnız hissetse odaya gidip o tabloya bakardı. Annesi ölmeden önce, Stella’ya parlak ve başka bir gezegene ait gibi duran bir kolye verdi. Onu, “Sonsuza kadar koru. O, denizin sözü.” dedi.

Stella tüm bunları düşündü ve annesinin kim olduğunu bulmak istedi. Sorularına, cevap bulabilmek için de kendini inanılmaz bir maceranın ortasında buldu. Yoksa, Stella’nın annesi gerçekten bir deniz kızı mıydı?

Çoğunlukla tatlı bazen de hüzünlendiren bu kitabı okumak isterseniz; https://www.kitapkoala.com/kitap/yoksa-annem-bir-denizkizi-mig-tania-unsworth-9786052250709 üzerinden satın alabilirsiniz.

Yazan: Hale Özdemir